הדברים החשובים כשמתכננים מטבח חדש

הדברים החשובים כשמתכננים מטבח חדש

בשנים האחרונות מטבח מהווה מתחם מרכזי בבית. חשיבותו אינה נופלת מחשיבות הסלון. חשיבות זו באה לידי ביטוי במרכזיותו של המטבח בבית, במשאבים המוקצים והמיועדים לתכנונו, לריהוטו, לעיצובו ולגימורו ובעיקר בתפיסתו לא רק כמקום להכנת אוכל ולאכילה אלא כאזור נוחות ואף כסביבת עבודה.

תובנות אחדות על אודות מטבח כמתחם חשוב ומרכזי בבית

  1. מטבח הוא מקום חשוב ביותר, ולכן רבים מבעלי בתים רוצים לתכנן ולעצב אותו בהתאמה אישית, על פי הטעם וההעדפות.
  2. מטבח אמור להיות פרקטי, שימושי, ולתת מענה לצרכים ולרצונות שאינם מתמצים רק באוכל.
  3. חשוב לא להתפשר על איכות חומרי הגלם של כל אחד מהפריטים במטבח ועל בטיחותם. דבר עיקרי שיש לתת עליו את הדעת הוא על חומרים עמידים בפני חום, לחות ורטיבות.
  4. חשוב לתכנן מטבח שיאפשר חופש תנועה בו גם ואולי בעיקר כשהוא אינו גדול. יש לתכנן בקפידה את מיקום כל אחד מהפריטים בו.
  5. המטבח אמור להוות חלק בלתי נפרד מהתפיס העיצובית הכוללת (ההוליסטית) של הבית ולא להיבדל ממנו. זה חשוב לחזות ההרמונית האחידה.

ובמקום הראשון – תתפלאו?!- לא הסלון…

זוגות צעירים מבקשים לייעד ולייחד את המטבח בביתם למתחם שבו מתקיימות פעילויות שונות, לרבות אירוח. זו הסיבה לכך שבמטבחים מודרניים ניתן לראות כיום מעין בר או מיני בר עם דלפק וכסאות גבוהים. שם נוהגים צעירים לארח חברים.

בתוך כך הופך המטבח לחלון הראווה של הבית לא פחות ואולי אף יותר מהסלון. הוא מעיד על אורח חיים, על הרגלי הבילוי והאירוח בבית. הוא המקום להירגע בסיומו של יום, בשיחה שקטה ואינטימית הסוגרת אותו.

סוף מעשה במחשב תחילה

אמצעים טכנולוגיים שונים מקלים כיום על תכנון הבית ועיצובו, בין השאר בהדמייתו בתלת מימד ובמשחק צבעים וגוונים על המחשב המדמה את המטבח בדיוק כפי שהוא ייראה כמוצר מוגמר ולא רק כתכנית וירטואלית.

על מנת למקסם את התועלת והיתרון במטבח חדש, רצוי ומומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע המאומנים ומיומנים בתכנון ובעיצוב. מומלץ גם לשאול חברים שתכננו מטבח בביתם ולשמוע את התובנות שלהם- מה טוב, מה חשוב וכדאי לשפר, ממה כדאי להימנע, על מה אסור לוותר. תכנון מטבח, ריהוטו ועיצובו כרוכים בעלות בלתי מבוטלת. עובדה זו לא רק מצדיקה להידרש לנושא חשוב זה באופן מושכל ולא ללכת שבי אחרי מחירים זולים.

היצע רב ומגוון של מטבחים מאפשר לקחת מזה ומזה, את היתרונות והדברים שמוצאים חן בעיניכם מסוגים שונים של מטבחים ולהרכיב מהם את המטבח המתאים לכם ביותר.

לא רק בניית בית חדש היא הזדמנות לתכנון מטבח – גם שיפוצו. חשוב ומומלץ ללמוד מניסיונם של מומחים, אשר ייצור, ייבוא ושיווק מטבחים הם תחום התמחותם. יש עצות זהב שיחסכו לכם הרבה כסף.

תחדשו ותחדשו!

גולשים התעניינו גם ב: מערכות ישיבה

חזרה לדף הבית

×

עגלת קניות